kinburnskaya-kosa

КІНБУРНСЬКА КОСА У МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДПОЧИНОК СЕРЕД ДИКОЇ ПРИРОДИ “УКРАЇНСЬКИХ Мальдівів”

Тут можна перезавантажитися і надихнутися природою.

Де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на карті країни не поступається швейцарським пейзажам і де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон?

Якщо набрид шум дому та перебування в чотирьох стінах, варто взяти намет і поїхати перезавантажуватися на Кінбурнську косу – українські Мальдіви.

Кінбурнська коса: 45 кілометрів незайманої природи

Кінбурнська коса – це клаптик віддаленої від цивілізації природи між Дніпро-Бузьким лиманом і Чорним морем, розташований в 134 кілометрах від Херсона.

Насправді це місце є не “косою”, а цілим півостровом: сама ж коса є його частиною. Протяжність півострова становить 45 кілометрів, ширина – від 4 до 12 кілометрів, а площа займає 215,6 км2, тому тут дотримуватися соціальної дистанції з іншими відпочиваючими буде не важко.

Клімат на Кінбурнській косі унікальний, повітря насичене йодом, бромом і фітонцидами. У місцевих озерах містяться корисні бруду. Щоб потрапити в кращі умови на півострові, варто приїхати в період від червня до кінця вересня: в цей час температура при хороших погодних умовах прогрівається до 20-22 градусів за Цельсієм.

Поруч з Кінбурнської косою розташований також Національний природний парк “Білобережжя Святослава” і Чорноморський біосферний заповідник.

Як доїхати до Кінбурнської коси

Тим, хто вирішив дістатися до коси не на автомобілі, варто відразу налаштуватися на тривалий переїзд. Дістатися до Кінбурнської коси можна двома способами – через міста Миколаїв або Херсон.

Як доїхати до Кінбурнської коси через Миколаїв

Для тих, хто живе в інших містах України, варто спочатку дістатися до Миколаєва поїздом. Наприклад, з Києва сюди прямують п’ять поїздів. Один з них – інтерсіті, який у дороги знаходиться найменше часу 6 годині 46 хвилин.

Далі маршруткою або автобусом потрібно доїхати до Очакова, а звідти – на таксі до військового причалу. Саме звідси вирушає катер, який доставляє туристів на косу. Однак варто враховувати, що режим роботи може змінюватися.

Як доїхати до Кінбурнської коси через Херсон

Зі столиці прямує поїзд-інтерсіті “Київ – Херсон”, який знаходиться в дорозі сім з половиною годин. Так, зі столиці він відправляється о 07:14, а в Херсон прибуває о 14:48.

З Херсона до коси можна дістатися на автобусі, орендованій машині або автостопом.

Де оселитися і чим зайнятися на Кінбурнській косі

Найцікавішим варіантом житла на Кінбурнській косі буде намет, адже тільки так можна сповна перейнятися природою і атмосферою цього місця. Варто підготуватися до такого відпочинку заздалегідь, взявши з собою, крім наметів, ще і спальні мішки, одяг, їжу і прісну воду.

Якщо ж такий відпочинок не подобається, в найближчому населеному пункті Покровка є міні-готелі, бунгало і невеликі дачі, наприклад Ларіна Дача, в яких можна оселитися. Зняти житло на Кінбурнській косі буде коштувати від 500 до понад 1500 гривень.

Зайняти себе тут точно є чим. Так, можна побувати на солоних озерах, яких на Кінбурнській косі близько 150. Любителі Бердвотчинг можуть поспостерігати за птахами: тут можна помітити близько 300 видів, деякі з них є рідкісними. Також можна заглянути в Чорноморський біосферний заповідник та влаштувати собі прогулянку.

Джерело tsn.ua

0 відгуків

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ви можете внести свій внесок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Защита от спама *