Українські Мальдіви

Скільки коштує відпочинок на Кінбурнській косі

Натхнення творити треба шукати у красивих місцях. Одне з таких, яке називають українськими Мальдівами – це Кінбурнська коса на Миколаївщині. Місцина просто вражає білим піском та ідеально прозорим морем. Дістатися туди можна на катері і коштуватиме подорож зовсім недорого. Про всі ціни дізнались наші журналісти.

Ідеально прозоре море, білий пісок, давній ліс, безмежний степ, безліч птахів на Кінбурнській косі, що на Миколаївщині. Тут турист опиняється, майже, в первозданному світі, цікавинкою відпочинку є довжелезний морський пляж, протяжністю 22 кілометри.

«Этот песок, стихия, пространство – захватывают. Я в восхищении» – туристка с Николаева.

Аби дістатися коси потрібна витримка. 70 кілометрів із Миколаєва до Очакова, турист може подолати автобусом всього за 50 гривень, потім 40 хвилин катером. За 70 грн катер возить туристів, дачників і місцевих завантажених покупками з міського базару. На березі чекає всюдихідний автобус, що розвозить людей місцевими хуторами.

«Огромные колеса, военная техника. Там обычная машина не проедет» – турист с Одессы.

Менш екстремальну подорож пропонують з липня. Нещодавно презентували новий маршрут. Катер на підводних крилах возитиме місцевих та туристів із Миколаєва та Херсону. До Кінбурнської коси можна буде дістатися за 2 години без жодних пересадок, заплативши 150 гривень.

«Завжди було великою проблемою діставатися до Кінбурнської коси. Бувало таке, що на перший катер, який відходив з Очакова, з Миколаєва, першого автобуса, люди не встигали на цей катер. І втрачалось пів дня. Звісно, було не зручно» – жителька Миколаєва.

За відпочинок біля моря у кімнаті без зручностей доведеться заплатити 150 гривень за день. У хаті з гарячою водою і кондиціонером – 300 грн. Тут є і комфортні готелі, де доба коштує від 800 до 2000 грн. Тетяна, вперше, приїхала на косу на відпочинок. Тут їй так сподобалися затишок і краса природи, що жінка купила будиночок, і нині, сама приймає туристів.

«Если хоть понравился, и с первого раза влюбился, то он будет ездить сюда всю свою жизнь. И это люди, немножко авантюристы. Понимают, всю сложность добирания, все равно сюда едут, и восхищаются, и живут, ходят босиком» – Татьяна Ларина, власниця бази відпочинку Ларіна Дача.

Кінбурська коса – це заповідник, довкола заквітчаних пісчанних кучугур і в болотистих саг могутні сосни, рідкісна береза-дніпровська та папороть, особливо цікавим є Національний Природний Парк – Білоберережжя Святослава. Сюди возять на екскурсії.

«Це дуб черещатий, але його особливість в тому, що саме на Кінбурнській косі він росте із одного кореня, росте декілька пагонів, стволів».

Для тих, хто любить спостерігати за птахами, звели дві вежі. Тут сотні видів: орлани білохвості, кулики, чаплі, яструби, пелікани.

«Цю екологічну стежку ми назвали Відновлений Рай. Вона, насам перед цікава для людей, які розбираються в птахах, тому що тут знаходиться більше 70 видів птахів»  – Заступник директора Національного природного парку «Білобережжя Святослава»

Піщані кучугури зацікавили спортсменів-єкстрималів, які приїздять з різних куточків України, за ради 50 кілометрового кросу по піску в саму спеку.

«Завжди бігають по асфальту, по шоссе. Пісками, навіть, ходити важко, не говорячи про те, щоб бігти» – спортсменка

Ще 30 років тому Кінбурн був закритий для туристів, прикордонним районом. Мешканці хуторів сформували свою культуру та звичаї. Тож крім дикої природи, туриста здивують місцевою юшкою за оригінальним рецептом, або власноруч виготовленими наливкою та квасом.

Факти ICTV

0 відгуків

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ви можете внести свій внесок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Защита от спама *