Подорож по Кінбурнській косі на Миколаївщині

Рожеві солоні озера, чисте море та м’який клімат – все це вабить туристів на Кінбурнську косу. Та просто на в’їзді на косе наших мандрівників спіткала несподіванка і така, що довелося міняти автівку. Чи варта зусиль подорож?

Відпочинок на Кінбурні на узбережжі Черного моря

За звичай на Кінбурнський полуострів дістаються катером з Очакова – це найпростіший варіант. Але ми не шукаємо простих шляхів, тому вирішили дістатися туди автівкою. Ми у селі Геройське, де закінчується асфальт і починається Кінбурнське бездоріжжя. Але по ньому наша передньоприводна машинка не проїде, тому ми змушені вийняти справжній позашляховик. Наш водій каже, за це літо мі у нього не перші відчайдуги, які хочуть прорватися на косу.

«Джипы проходят, а легковые – нет. Лучшего места для отдыха в Украине нет»

Але воно варто того, щоб поїхати туди.

А от і перший доказ – соляні промисли. Тут сіль ще чумаки видобували. Спочатку сюди ходили, а потім уже і в Крим. Тут можна побачити чотириметрові гори солі. Пейзаж с висоти пташиного лету просто неймовірний – каскад озер, в яких з морської води народжується справжня йодована сіль. Тутешнім сленгом, сіль садять на початку травня, а збирають під осінь.

Їдемо далі. Справжнє сафарі трофі. Тут дороги змінюються коден раз. Сьогодні можна по ній проїхати, а завтра – ні. І вже за мить бачимо тих, хто не здолав тутешні піски. 20 кілометрів до Покровки долаємо за півтори години. У центрі села можна знайти і поїсти, і попити, наприклад,  в базі відпочинку – Ларіна Дача. Дивина, як на таку віддалену місцину, тут можна разраховавутися карткою.

Ціни на житло на Кінбурнській косі

Ціни на житло на Кінбурнській косі стартують від 150 гривень з людини за добу. Це якщо з вигодами на вулиці. Більше комфорт – вище ціна. Але є один нюанс. Тут важко найти житло на пару днів. Оскільки приїжджають відпочивати надовго, мінімум на тиждень. Наприклад, тримісний номер з холодильником, телевізором, чайником, кондиціонером, душем, туалетом коштує від 2000 до 2500 гривень. Найпопулярніший вид розміщення, чого я не зустрічала раніше, із триразовим харчуванням. На косе дуже важно поставити продукти.

Карантин на косі вплинув позитивно. Від травня, туристів, як ніколи багато. Перевага, дістанеться сюди не кожен, отож і виходить справжня самоізоляція.

«Еще зимой планировали сюда приезд и забронировали отдых. Здесь скучно не бывает – море, дельфины. Нет интернета. Максимум для детей внимания» – турист.

До відкритого моря долаємо останні півтора кілометра.  

«Это открытое Черное море уже. Есть затопленные корабли в трехстах метрах от берега. Приезжают дайвери. Спускаются»

На Кінбурні, у спеціальних місцях, можна ставити і намети. А ще доїхати до мису, де зустрічається солона вода з моря з прісною з Дніпровського заливу.  

0 відгуків

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ви можете внести свій внесок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Защита от спама *