sosyd_kinburn

У Кінбурнської коси знайшли сосуд, аналогів якому в світі немає

Античний кратерообразной посудину, піднятий археологами з дна Чорного моря біля Кінбурнської коси, презентували в Миколаївському обласному краєзнавчому музее.І хоча як називається цей посудину, для чого він був призначений, археологи точно не знають – порівнювати ні з чим, аналогів немає, але вони точно знають, що датується він кінцем V – початком IV століття до нової ери.Об цьому на що відбулася сьогодні, 15 серпня, в День археолога, прес-конференції розповіли археологи – старший викладач кафедри археології стародавньої та середньовічної історії МНУ ім.В.Сухомлинського Олександр Смирнов і молодший науковий співробітник відділу археології Криму і Північно-Західного Причорномор’я Інституту археології НАН України В’ячеслав Герасимов.

Навіть присутній на прес-конференції голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко впечатлілся.Как розповів Олександр Смирнов, цю посудину був знайдений у остова розбився корабля, який ішов до Ольвії з вантажем масла і вина з о.Хіос. Але посудина не був, що називається, тарою для перевезення рідин. Для чого саме він служив, зараз точно невідомо, але, як припускає Олександр Смирнов, він міг мати ритуальне значення – можливо, в ньому розводили вино з водою, перш ніж запропонувати гостям.Но величезний інтерес і цінність являє собою і остов грецького судна, похований під шаром піску, що, як сподіваються археологи, і дало можливість йому зберегтися протягом цих тисячоліть. Саме тому вже зараз почнуть готувати документи для ЮНЕСКО на включення знайдених артефактів до переліку всесвітньої спадщини. Але процедура ця тривала, а об’єкт треба зберегти для нащадків. Тому археологи попросили у Олексія Савченко сприяння в організації охорони об’єкта на дні моря як від чорних археологів, так і від звичайних нирців за рапанами, які просто можуть і поламати дерев’яні конструкції. І Олексій Савченко пообіцяв звернутися до Державної прикордонної служби та НВП «Білобережжя Святослава».

Крім того, археологи виношують плани підняти з морського дна це стародавнє судно і встановити його у дворику Миколаївського краєзнавчого музею. Але для цього необхідно знайти кошти на консервацію частин корабля, а реагенти, як зазначив В’ячеслав Герасимов, дуже дорогостоящі.Остается додати, що археологам, які знайшли для нас унікальний об’єкт, були сьогодні вручені Подяки голови Миколаївської ОДА.

Джерело inshe.tv

0 відгуків

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ви можете внести свій внесок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Защита от спама *