У Кінбурнської коси знайшли сосуд, аналогів якому в світі немає
Античний кратерообразной посудину, піднятий археологами з дна Чорного моря біля Кінбурнської коси, презентували в Миколаївському обласному краєзнавчому музее.І хоча як називається цей посудину, для чого він був призначений, археологи точно не знають – порівнювати ні з чим, аналогів немає, але вони точно знають, що датується він кінцем V – початком IV століття до нової ери.Об цьому на що відбулася сьогодні, 15 серпня, в День археолога, прес-конференції розповіли археологи – старший викладач кафедри археології стародавньої та середньовічної історії МНУ ім.В.Сухомлинського Олександр Смирнов і молодший науковий співробітник відділу археології Криму і Північно-Західного Причорномор’я Інституту археології НАН України В’ячеслав Герасимов.
Навіть присутній на прес-конференції голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко впечатлілся.Как розповів Олександр Смирнов, цю посудину був знайдений у остова розбився корабля, який ішов до Ольвії з вантажем масла і вина з о.Хіос. Але посудина не був, що називається, тарою для перевезення рідин. Для чого саме він служив, зараз точно невідомо, але, як припускає Олександр Смирнов, він міг мати ритуальне значення – можливо, в ньому розводили вино з водою, перш ніж запропонувати гостям.Но величезний інтерес і цінність являє собою і остов грецького судна, похований під шаром піску, що, як сподіваються археологи, і дало можливість йому зберегтися протягом цих тисячоліть. Саме тому вже зараз почнуть готувати документи для ЮНЕСКО на включення знайдених артефактів до переліку всесвітньої спадщини. Але процедура ця тривала, а об’єкт треба зберегти для нащадків. Тому археологи попросили у Олексія Савченко сприяння в організації охорони об’єкта на дні моря як від чорних археологів, так і від звичайних нирців за рапанами, які просто можуть і поламати дерев’яні конструкції. І Олексій Савченко пообіцяв звернутися до Державної прикордонної служби та НВП «Білобережжя Святослава».
Крім того, археологи виношують плани підняти з морського дна це стародавнє судно і встановити його у дворику Миколаївського краєзнавчого музею. Але для цього необхідно знайти кошти на консервацію частин корабля, а реагенти, як зазначив В’ячеслав Герасимов, дуже дорогостоящі.Остается додати, що археологам, які знайшли для нас унікальний об’єкт, були сьогодні вручені Подяки голови Миколаївської ОДА.
Джерело inshe.tv
Залишити коментар
Хочете приєднатися до обговорення?Ви можете внести свій внесок!