gerodotov_les

Кінбурнська коса Геродотів Ліс

Кінбурнська коса, Геродотів Ліс. Залишки стародавніх лісів Гілеї

У Стародавні часи Кінбурн був добре відомий. Цей край колись називали Гілеєю. Що ж являла ця місцевість в далекому минулому. У своїх працях в 5 столітті до нашої ери, давньогрецький історик Геродот, так описував цю землю:

«Якщо переправитися через Борисфен (Дніпро), то першою від моря буде Гілея».

Гілея, з давньогрецького, земля під густим лісом. За припущенням біологів Гілея складалася з заростей дерев: осики, вільхи, дуба, в’яза, тополі. Тут водилися великі тварини: зубри, дикі коні. Диких коней можна зустріти і сьогодні на просторах Кінбурна.

В даний час Гілея, як екосистема, зникла. Окремі гаї залишилися на Кінбурнському. Одна з великих і відомих – Геродот ліс. Розташований біля села Покровка. Геродот ліс, народна назва, яке закріпилося за цим місцем. Назвали на честь відомого давньогрецького історика Геродота, який в своїх подорожах описував природу і звичаї народів.

Геродот ліс, по істині, казкове місце. Зайшовши в глиб масиву, Ви опинитеся на сотні років назад. Побачите, яким був Кінбурн. Як правило, з пізньої осені до весни, обличчя цієї території покрита водою. З приходом тепла і літньої спеки, вода йде. Залишаються маленькі водойми, де можна побачити представників земноводних: черепах, гадюк, жаб. Оголюються чорні коріння дерев, показуючи мудрі переплетіння. На землі лежать великі повалені дерева, що говорить про колишню велич природи цих місць. Зелені папороті притягують погляд. Дикий виноград обплітає стовбури і гілки дерев. Всюди чується зачаровує спів птахів. Важко уявити, що колись Кінбурнській півострів був покритий густим лісом. Геродот ліс – маленький острівець минулого загублений в Кінбурнських пісках.

0 відгуків

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ви можете внести свій внесок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Защита от спама *