Кінбурнська коса на легковику

Кинбурнская коса на легковушке

Кінбурнська коса приваблює відпочиваючих гарною природою. Чисте прозоре море і багатокілометрова піщана смуга – ідеальне місце для спокійного і безтурботного пляжного відпочинку. Оскільки багато хто звик подорожувати на своєму авто, часто виникає питання, можна підкорити Кінбурнській косі на легковику. Відповімо відразу: на легковику – не можна, на позашляховику, повноприводному автомобілі – можна. Хоча деякі лихачі практикують спроби підкорення Кінбурнської коси легковим автомобілем. Але, не розраховуйте на особливий успіх. Максимальна точка – початок Кінбурнського півострова.

Поїздка на Кінбурнській півострів на повноприводному автомобілі

karta_pokrovkaНаша поїздка на Кінбурнській півострів почалася з Херсону. Їхали на двох машинах: Subaru All Road і Audi Q7. Жодного разу не застрягли. Дуже сильно за це переживали. Але їхалося по піщаній дорозі легко і весело. Ми виїхали в 8.30. Прибули в Покровку о 12 годині. Гугл Карта показала 2.30 години в дорозі до села Покровка, база відпочинку Ларіна Дача. Але так як дорога за селом Рибальче не сильно гарна, а на самому півострові піщана дорога, то час у дорозі вийшов – 3. 30 години, плюс, ми не знали дороги і пару раз збивалися зі шляху. Один важливий момент. Інтернет на початку Кінбурнського півострова не ловить, та й на самому півострові не дуже хороший. І google карта там не допоможе. Потрібно брати GPS-навігатор, або завантажити карту заздалегідь на телефон.

Ми цього не зробили, і тому їхали, по півострову навмання, по шляхам, яких там дуже багато. Добре, що виїхали вранці, і доїхали до обіду, не довелося вночі блукати по Кінбурні. По дорозі, зустрічалися олені, озера з лебедями, чаплі, різні птахи, ближче до Покровки – з одного боку ліс, з іншого море. Дуже красиво.

Їхали по трасі P57 Херсон-Олешки-Гола Пристань-Стара Збур’ївка-Забарине-Рибальче-Геройське-Кінбурнській півострів. За Голой Пристанню на трасі ми повернули направо на Стару Збур’ївку. Після Забарине дорога ставала все гірше і гірше. А на шляху зустрічалися тільки джипи, позашляховики, «бобики», ниви, повнопривідні автомобілі. Багато людей зупинялися в селі Геройське, наймали провідника, який показував їм дорогу до Покровки, або до інших сел, а також мальовничі місця Кінбурнського півострова.

Їхати на Кінбурнській косі власним автомобілем можна, якщо:

 1. Автомобіль з повним приводом.
 2. Ви і ваші пасажири володієте високою стрессостійкістю.
 3. В крові вирує адреналін.
 4. Є досвід водіння в екстремальних умовах.

Запасіться витримкою і візьміть на замітку кілька корисних порад, які можуть стати в нагоді в дорозі:

 • Беріть з собою лопату з великим повноцінним багнетом і довгою ручкою. Якщо автомобіль сяде на «пузо», допомоги від маленької саперної лопатки не буде ніякої. Гребти такою лопаткою можна до самого ранку, при цьому лежачи під автомобілем.
 • Трос, що б можна було допомогти тим, хто застряг (таких там багато), або навпаки.

 • Їдьте строго по колії. Опір накатаного піску в кілька разів нижче, ніж свіжого. Їдьте по шляху, навіть якщо авто «гребе пузом». Їдьте по битій колії навіть в тому випадку, якщо вона не збігається з габаритами вашого транспортного засобу. Хоча б одне колесо має бути на накатаному піску. Не гальмуєте і проходьте сипучий пісок на максимально високій швидкості. По можливості вибирайте «дорогу» з трав’яним покровом.
 • Після з’їзду з асфальту намагайтеся триматися лівого боку дороги. Майже весь час зліва буде піщаний берег. Коли їдете по мокрому або покритому водою піску не зупиняйтеся. Пам’ятайте, що мокрий пісок значно твердіший сухого сипучого.
 • Запасіться водою і харчами.
 • Перевірте, чи заряджений мобільний телефон.
 • І найголовніше – налаштуйтеся на хорошу відпустку! Навіть така пригода, як поїздка на автомобілі по сипучому піску Кінбурнської коси, залишить незабутні враження і спогади.
 • Якщо підкорення Кінбурнської коси на власному автомобілі не настільки принципове питання, скористайтеся послугами катера, який йде з порту Очаків (Миколаївська область).
Кинбурнская коса на легковушке
Кинбурнская коса на легковушке
Кинбурнская коса на легковушке