kinburn

Кінбурнська коса: ціни на житло і відпочинок в 2021 році, море і пляжі, інфраструктура, проїзд

Кінбурнська коса (Кил-Бурун – “гострий ніс” по-татарськи, Кіл-Бурун – “волосиста мис” по-турецьки) – це курортний регіон на побережжі Чорного моря в Миколаївській області, об’єднати безпосередньо піщану косу, основа якої лежить в його північно -західній частині Кінбурнського півострова і село Покровка, де знаходиться найкраща база відпочинку на Кінбурської косі – Ларіна Дача, найбільш Бізко до морського побережью.Среді туристів курорт популярний завдяки ізольованості від цивілізації, екологічну чистоту і заповідної природи, збереглася в первозданному вигляді.

Географічне положення і природні дані Кінбурнської коси

Кінбурнській півострів розташований на південному заході України, на кордоні Очаківського району Миколаївської області та Голопристанського – Херсонській, і займає площу близько 18 тисяч гектарів. Півострів омивається трьома водоймами – прісним Дніпровсько-Бузьким лиманом в північній частині, солоним Ягорлицьким затокою – в південній, Чорним морем – у западной.

Перші згадки про Землю під густим лісом, або Гілеї, – а саме так називався Кінбурн раннє, належать давньогрецького історика Геродота і датуються 5 століттям до нашої ери. Для древніх скіфів ці землі були священними – згідно з переказами, тут були Боги, відбувалися ритуали і ховалися скарби. Пізніше сюди приїжджали чумаки – за сіллю з місцевих солончаків, про що свідчить фольклор.

В даний час Кінбурнська коса є одним з найбільш екологічно чистих морських курортів в рамках України, завдяки повній відсутності промисловості і практично відсутності транспортних шляхів. Більшість території півострова не зворушено цивілізацією, майже всю сушу охоплює однойменний ландшафтний парк, а урочище Волижин Ліс і південно-східна піщана коса, яка не має власної назви, входять до складу Чорноморського біосферного заповідника, внесеного до реєстру ООН.

Природа Кірбурна унікальна різноманітністю. Його чорноморське узбережжя являє собою протяжний піщаний пляж, що переходить в ковилового степу з ділянками хвойних насаджень і реліктових листяних лісів, низинних гаїв. На півострові налічується боллее 400 озер – прісноводних і солоних, тут багато солончаків і боліт, особливо в східній частині. Місцеві водойми є місцем гніздування птахів,, серед яких біла і сіра чапля, лебідь, рожевий пелікан, орлан, фазан.

База відпочинку Ларіна Дача на Кінбурнській косі

Клімат на курорті м’який, і завдяки близькості водойм – вологий. Середня температура повітря влітку становить + 20-2 градуси, особливо спекотні дні стовпчик термометра може піднятися до позначки + 35-40 градусів тепла. Для морського узбережжя Кінбурна характерно досить низька середньорічна кількість опадів – близько 400 мм і велика кількість сонця, яке сяє майже 2300 годин в год.

Екологічна чистота, вологий клімат, повітря, збагачений солями йоду, брому і фітонцидами з сусідніх з узбережжям степових і лісових масивів, озера з лікувальною гряззю сприяють оздоровленню і роблять Кінбурнську косу привабливою в будь-який час року, проте повноцінний курортний сезон тут починається в червні, коли море біля берега прогрівається до порядку + 18-20 градусів тепла, і закінчується на початку жовтня. Ціни на житло і відпочинок в 2021 році – Кінбурнська коса

На Кінбурнській косі туристу можуть запропонувати житло різного ступеня комфортності та за різною ціною.

Таблиця цін на Кінбурнській косі в 2021-му році

Категорії

Ціна червень

Житло без зручностей

570 грн з харчуванням

Номера зі зручностями

625 грн з харчуванням

Будинок

2250 грн з харчуванням

 

Огляд житла з цінами на 2021 й рік і відгуками

У сезон таблички «здам кімнати», «здам номера» висять практично на кожному подвір’ї. Незважаючи на дуже обмежену інфраструктуру курорту в цілому, тут можна знайти гостьовий будинок, готель або базу відпочинку, наприклад Ларіна Дача, з добре обладнаної територією, басейном, пристойними умовами проживання, організованим харчуванням.

Головним фактором у формуванні ціни на номери є наявність зручностей. Розберемо варіанти житла на Кінбурської косі.

 • Намети в кемпінгу – найбільш бюджетний варіант відпочинку на Кінбурнському. Ви можете жити на березі моря у власному наметі, а харчуватися на базі відпочинку поблизу – Ларіна Дача.
 • Тут ви зможете смачно поснідати, пообідати та повечеряти домашньою їжею, також є ресторанне меню.Номер без зручностей на Кінбурнській косі на базі відпочинку Ларіна Дача коштує від 170 грн на добу за одну особу з харчуванням. Це затишні 4-х місні номери. Житло з кондиціонером і хорошою мебліровкой.
 • Номер зі зручностями на Кінбурнській косі в с. Покровка на базі відпочинку Ларіна Дача по вулиці Ковелевская, 63 коштує від 220 грн на добу за одну особу з харчуванням.
 • Окремий котедж коштує від 750 грн з харчуванням.
 • Вартість котеджу Люкс на базі відпочинку Ларіна Дача від 850 грн з харчуванням.
 • Будинок Люкс в селі Покровка на Кінбурнській косі на базі відпочинку Ларіна дача буде коштувати від 1450 грн з харчуванням. Можливості проживання 5-ти чоловік.

Діти до 4-х років проживають безкоштовно без надання місця. Дітям до 7 років знижка на проживання 50%. Стоянка машин безкоштовно.

Як змінилися ціни на Кінбурнській косі 2019, 2020, 2021 року

Згідно з оцінкою експертів туристичного бізнесу, ціни на відпочинок в 2020 році в середньому по курорту підвищилися на 2% в порівнянні з 2020 роком.

Райони курорту

На території досить великого за площею Кінбурна, довжина якого приблизно 40 кілометрів, а ширина – 10 кілометрів, розташовано кілька сіл, включаючи село Покровка, з сумарним населенням близько 800 человек.

В селі Покровка зосереджена основна маса житла в оренду для морського відпочинку на Кінбурнській косі . Село розташоване не на березі Чорного моря, а в 500 метрах. Покровка знаходиться в південній частині півострова і має вихід до Ягорлицької затоки.

Море і пляжі а Кінбурнській косі, прохід до моря, структура дна

Чорноморське узбережжя Кінбурнської коси – це один протяжний пляж, з дрібним білим піском і великої черепашкою, що викидається хвилями. Берегова лінія в рамках курорту рівна, без заток і бухт. Чорне море відкрите, тому тут періодично трапляються сильні шторми і різкі коливання температури води.

Тут Чорне море має пологий вхід і піщане плавне заглиблення, що підходить для купання і дітей, і дорослих. Так як відсутні промислові об’єкти, транспортні магістралі, вода в морі дуже чиста. За відгуками туристів, море на Кінбурнській косі має блакитний відтінок, і можна часто побачити дельфінів.

Головна фішка Кінбурнської коси – її кінцівку, місце, де зустрічаються води прісного Дніпровсько-Бузького лиману і солоного Чорного моря. Це найбільш відвідувана частина півострова, де можна помилуватися як накочуються один на одного хвилі різних водойм і влаштувати неповторну фотосессію.

Купання в місці злиття моря і лиману, а також на сусідній ділянці узбережжя Чорного моря категорично заборонено, через сильні теченій.Все пляжі на курорті безкоштовні і свободи для відвідування. Берегова лінія являє собою дикий берег.

Інфраструктура і розваги на Кінбурнській косі

Інфраструктура на курорті розвинена слабо. Магазини, за винятком поодиноких, кафе, бари, дитячі майданчики, розваги можна знайти на території готелів і бах відпочинку. За межами цих місць блага цивілізації практично відсутні – тут для туристів тільки сонце, море і природа.

Пам’ятки і екскурсії

Головна визначна пам’ятка Кінбурнського півострова – це унікальна природа, що збереглася в первозданному вигляді. Тому більшість сухопутних екскурсійних турів, які тут можуть запропонувати відпочиваючим, пов’язане з оглядом тієї чи іншої частини півострова, а морські екскурсії на катері зазвичай включають прогулянку вздовж берегової лінії, з відвідуванням прилеглих островов.

Вартість екскурсій стартує від 200 гривень з однієї людини і залежить від виду транспорту і ступеня його заповнення туристами, якщо пропонується поїздка на позашляховику або на катері. Екскурсію на квадроциклі можна замовити від 250 гривень. На Кінбурнській косі НЕ АЗС, доставка палива на курорт обходиться недешево, звідси і висока ціна на екскурсіі.

Не дивлячись на досить гнучкий підхід до організації поїздок і можливість туриста самостійно вибирати або коригувати маршрут, найпоширенішими екскурсіями на Кінбурні є такі:

 • Оглядова екологічна. Ковалевська сага – вільхові гаї і сосновий бір, Біенкови плавні – система прісних озер біля Дніпро-Бузького лиману, піщані степи, узбережжі Ягорлицької затоки, пікнік, уха.
 • Морська екскурсія по Ягорлицької затоки – огляд берегів Кінбурнського півострова і заповідних островів Круглий і Довгий, пташиний базар, затонуле судно, пікнік, свіжозібране мідії під лимонним соком, крижане шампанское.
 • Кінбурнская фортеця – історичний тур на пік піщаної коси, до місця, де колись була здобута перемога над турецьким військом – залишки будівель, пам’ятник Суворову, вид на Дніпро-Бузький лиман, пікнік, уха.
 • На квадрациклах по дюнах – екстрим по піщаній косі, до місця, де зливаються Чорне море і Дніпро-Бузький лиман, гонки по бездоріжжю, адреналін, безлюдні пляжі.
 • Морська екскурсія на острів Тендра – прогулянка на катері, купання у відкритому морі, безлюдний острів всього в 22 кілометрах від Кінбурнської коси, безлюдний пляж, старовинний маяк, табуни диких коней, розсип рідкісних морських раковин, пікнік, свіжовиловлених креветки, крижане піво.
 • Морська екскурсія на острів Березань. Прогулянка на катері до пушкінського острову Буян, залишки стародавнього Борисфена, форти часів Другої Світової війни, купання в лагуні овіяній скіфськими легендами та міфами.
0 відгуків

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ви можете внести свій внесок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Защита от спама *