Подорож на Кінбурнську косу на машині через село Геройське

Подорож на Кінбурнську косу на машині через село Геройське, уздовж Дніпровського лиману. Це як раз той випадок, коли навколо ям, залишилося ще трохи асфальту. Їхати треба на повноприводному позашляховику. Комфортно переміщатися по цій дорозі можуть два типи водіїв: на УАЗі. Шлях в дикі місця Кінбурнської коси лежить через непрості піщані дороги, в які без знання місцевості і в потемках краще не потикатися. Можна заздалегідь домовитися з гідом в геройський і він покаже Вам найкращі місця Кінбурнського півостріва. А також прекрасним місцем для відпочинку на Кінбурнському півострові буде Ларіна Дача.

Сосновий ліс

 

І ось сосновий ліс прямо на березі Чорного моря.

Кінбурська півострів, або Кінбурн, входить до складу Чорноморського біосферного заповідника. Ставити намети тут де попало заборонено.

В цьому казковому місці ти прокидаєшся під звуки моря і лісу одночасно, поринаєш в чисту морську воду і бачиш пропливаючого біля берега дельфіна. Дельфіни часто припливають до диким Чорноморським пляжам.

Як і в випадку з дорогою сюди від Геройської, що б дослідити півострів і не застрягти десь в пісках потрібно знання місцевості і повний привід. Ми домовилися з співробітником заповідника, що б він влаштував нам екскурсію по півострову. За словами місцевого єгеря на Кінбурні НЕ нічого унікально у своєму роді, чого б не було в Україні, але все це збереглося в одному безлюдному місці.

Крім найрізноманітніших птахів і тварин занесених до Червоної книги, тут є ще справжнісінький реліктовий ліс. Це такі ліси, які зберегли свій вигляд з давніх часів.

 

І цей ліс ще був за часів Стародавньої Греції. Дуже раптово посеред південній степи, моря знаходяться ці джунглі. А закінчується півострів красивою, немов намальованою пензлем художника, косою, яка відділяє Чорне море від Дніпровського лиману. Потрапити на косі, можна без всіх цих поїздок на машині, як ми допливли сюди на катері з міста Очаків. Це один з найкращих варіантів пляжного відпочинку.

Рожеве озеро

Головна визначна пам’ятка Кінбурна знаходиться в самому його початку, у села Геройське – саме рожеве озеро на Півдні України. Саме для того, що б подивитися на соляні промисли на Кінбурні наживо ми пробиралися на машині по дорозі в Геройське, але можна припливти відразу на косі на катері. За однією з версій, саме від сюди починався легендарний Чумацький Шлях і раніше тут, дійсно, добували сіль. Через спеціальні канали запускали воду в окремі секції і залишали випаровуватися, що б потім зібрати кристали і продати їх рибалкам і мисливцям.

0 відгуків

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ви можете внести свій внесок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Защита от спама *