pokrovskaya_kosa

 

Покровська коса

Тихе, віддалене від цивілізації місце з природою, яке береже первозданний вигляд. Піщана Покровська коса один з найбільшими перепонами цінних природних комплексів, який належить до заповідних ділянках. Є частиною водно-болотних угідь водно-болотних угідь міжнародного значення «Ягорлицька затока». Розташовується на західній частині Кінбурнського півострова, на околиці с. Покровка, між Ягорлицьким затокою і Чорним морем.

Ее площа становить близько 600 га. Тут порівняно в хорошому стані збереглися приморські псамофітние і солончакові природні комплекси.

Місце масового гніздування і концентрації птахів під час сезонних міграцій і зимівлі. Підтримує існування багатьох рідкісних видів птахів, зокрема, Кулик довгоногий, Орлан білохвіст, рожевий пелікан та інших видів тварин, занесених до Червоної книги України.

На косі зростають види рослин, що охороняються на національному та глобальному рівнях: Всесвітній Червоного списку – 1 (житняк), Європейського Червоного списку – 3 (роговик, крестовнік, козлобородник), Червона книга України – 1 (мачок жовтий), Бернська Конвенція – 1 ( Бурячок), Червоного списку Миколаївської області – 1 (Eryngium морської).

Незважаючи на природоохоронний статус, територія Покровської коси зазнає певної антропогенну трансформацію, безпосередню і опосередковану. Перша виражається в рекреаційній навантаженні – сюди регулярно проникають відпочиваючі.

Друга в масовому розширенні на косі інвазійних занесених рослин – лоха вузьколистого. Проникнення цього виду надає істотну трансформацію екотіпов, наприклад, сприяє евтрофних забруднення грунту, а так само утворює неприродну тінь.

0 відгуків

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ви можете внести свій внесок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Защита от спама *