yagorlizkiy_zaliv

Ягорлицька затока

Ягорлицька затока – мілководна затока північній частині Чорного моря. Розташований між Кінбурнським півостровом і півостровом Ягорлицька кут. У свою чергу півострів відокремлює Ягорлицька затока від Тендрівської затоки. Омиває узбережжі Миколаївської (Очаківський район) та Херсонської областей (Голопристанський район) .По-тюркською «Гяурлик» означає «дорога невірних». Запорожці на берегах Ягорлицької затоки добували сіль і часто турбували турок.Дліна Ягорлицької затоки 26 км, ширина біля входу в Тендрівська затока 15 км. Замерзає затоку тільки в суворі зими. Від Чорного моря затоку частково відділений островами Довгий і Круглий.

Напрямок течіъ в Ягорлицькій затоці знаходиться в залежності, як від вітрів, так і від течій, властивих Чорного моря, взагалі, і зокрема, від течій, що прямують з Дніпровського лиману. Ягорлицька затока глибоко врізається в Кінбурнській півострів; від Дніпровського лиману він відділяється вузькою (від 4 до 9 км) смугою морських наносів піску. Глибина затоки досить різноманітна – на середині його глибина досягає 5 м, при вході в затоку 3 м. У багатьох місцях дно вкрите мулом і поросло Кушіро і камки (довга стрічкоподібна трава, яка росте з дна).

Ближче до берегів дно піщане з черепашками. Береги затоки складаються з морських піщаних і черепашкових наносів, посипаних безліччю невеликих довгастих солоних озер, які потрібно розглядати як залишки моря і заліва.Ягорлицкій затоку по властивості своїх берегів і дна, а також завдяки своєму відокремленому положенню, служить досить привабливим місцем для осетрів, білуг, севрюг, Глос і інших риб, які не виносять сильно солоної морської води. Риби ці знаходять тут багату поживу в заростях дна і берегів, де розвивається маса всяких живих существ.Побережье затоки входить до складу Чорноморського біосферного заповідника. Частина акваторії Ягорлицької затоки знаходиться в складі Ягорлицької заказника (утворений в 1974 р).

egorlizkiy_zaliv

0 відгуків

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ви можете внести свій внесок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Защита от спама *