pokrovka

Покровка Очаківський район

Покровка – село в Україні, в Очаківському районі Миколаївської області. Село розташоване на Кінбурнському, в 30 км на південний схід від Очакова і в 96 км від найближчої залізничної станції Миколаїв. Населення – 229 человек.

На початку XIX в. село існувало у вигляді хуторів, назви яких походили від прізвищ засновників – Бородінівка, Морозівка, Передерійовка, Ковалівка, Чімілівка. Ці назви зберігаються досі. За традицією, населення села зосереджено в трьох місцях – при Ягорлицька затоці Чорного моря (велика частина), при Дніпро-Бузькому лимані і в передмісті зруйнованої Кінбурнської фортеці.

1870 році, в с. Покровка було 140 дворів, мешканці мали 6502,7 десятини землі. Орні землі становили 649 десятин, 3458 – пасовища. Важливим промислом було рибальство. Ловили білугу, осетрів, камбалу, кефаль, скумбрію (баламута). Покровчани рибалили в море на шаландах по кілька людей. На кожній був кухар, який готував їжу. Робочий день на шаландах починався зі сходом сонця. Якщо улов був багатим на щоглу вивішували халат або кошик – це було сигналом, щоб жінки і діти, чекали на березі, готувалися швидше взяти сітки і виплутати рибу. З червня по жовтень тривала ломка солі на соляних озерах, на яких працювали не тільки чоловіки, а й жінки та діти. Ще в XIX в. на кефальніх озерах було створено велику кефальне господарство площею 15 кв. км. Це була система природних озер, з’єднаних штучними і природними каналами з Ягорлицьким затокою. Станом каналів стежили діди, призначені громадою. Канали прочищати спеціальними дерев’яними пристроями, тягли воли по обидва боки каналу. З покровських озер щорічно виловлювали 150-200 центнерів кефалі.

Природа і екологія села Покровка

Кінбурнська коса є унікальним куточком живої природи, в якому – понад тисячу різних видів рослин, 3965 га лісонасаджень. Тут розташовано 250 мілководних прісних і солоних озер, порослих осокою і очеретом, що створює сприятливі умови для гніздування, відпочинку і зимівлі диких водоплавних птахів. Воложин ліс – ділянка біосферного Чорноморського заповідника – розташований на площі 203 га. У складі заповідника з 1937 року. На Кінбурнській косі можна побачити найбільші в Європі поля диких орхідей. У регіональному ландшафтному парку 2 види цих квітів. На Кінбурнській косі їх на квадратному метрі – кілька десятків. На частині території коси, створений Чорноморський біосферний заповідник Національної академії наук України, де під охороною знаходяться птиці – білі чаплі, лебеді, чорноголові чайки, фазан, сірі куріпки, качки, а також цінні тварини – олені, сарни. У 1971 р .. За рішенням Миколаївського облвиконкому Кінбурнська коса оголошена державним заповідником.

0 відгуків

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ви можете внести свій внесок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Защита от спама *