egorlotskykut

Півострів Ягорлицький Кут

Ягорлицький (Егорлицкий) Кут – півострів в північній частині Чорного моря, в межах Херсонської області України. Омивається Ягорлицькою затокою з півночі і заходу, Тендрівська затока з півдня. Західна частина півострова (5540 га) входить до складу Чорноморського біосферного заповедніка.В 1959-1994 роках більша частина півострова була полігоном військово-повітряних сил Чорноморського флоту – авіаційний полігон “Вільний Порт” (всесоюзного значення).

Після ліквідації полігону 4700 га з земель полігону були приєднані до ділянки «Ягорлицький Кут» Чорноморського біосферного заповідника. До організації полігону на острові знаходився рибальське селище Вільний порт. У 1959 році селище було виселено. Тепер в цьому місці знаходиться кордон «Вільний Порт» Чорноморського біосферного заповедніка. Ягорлицький півострів (Кут) – аж ніяк не піщана коса і не аккумулятивная форма. Грунти каштанові, стелить бурі сарматські глини. Площа півострова – приблизно 10,5 тис. га.

Зональний варіант приморській галофільних типчаково-полинового степу. У прибережній зоні – солончаки, пухкі солонци.

Історично півострів – частина величезної економії – вівчарства. Прекрасні пасовища. У 20-ті – 60-ті роки ХХ століття – радгосп “Каракульекспорт”, 60-90-е – радгосп “Червонопрапорний”. У 80-і роки в літню пору випасати до 100 тисяч голів овець.

0 відгуків

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ви можете внести свій внесок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Защита от спама *