Кінбурнській півострів

Материкову частину Дніпра від Кінбурнського півострова відокремлює лише трехкилометровий перешийок. Це зовсім інша екосистема. Тут багато солених озер, які в минулому були джерелом видобутку солі.Кінбурнскій півострів – півострів, розташований на Півдні України в акваторії Чорного моря.Адміністратівно входить до складу Миколаївської та Херсонської областей.Дліна півострова близько 40 кілометрів, ширина – 8-10 км.На півострові розташовані три невеликих населених пункти, в яких постійно проживає близько 800 человек.

Координати 31 ° 51’45.95 ” в.д.46 ° 29’30.3 ” п.ш.

pokrovskaya_kosa

На Кінбурнському є близько 200 озер з солоною і прісною водою. Є озера з лікувальною гряззю. Має кілька соледобувних озер. Минуле сторіччя, сюди за сіллю приїжджали чумаки, про що свідчать чумацькі пісні. Сьогодні в кожному будинку є достатній запас йодистой солі з цих озер.

Кухонна сіль має слабкі антисептичні властивості, запобігає розвитку гнильних бактерій. Добова норма на людину повинна становити до 4 грам, а в жаркому кліматі – не менше 10 грамм.Кінбурнскій півострів це улюблене місце проживання водоплавних птахів.

Тут можна помилуватися лелекою, чаплею, пеліканом, лебедем. На шляху міграції птахів – це відмінно місце на шляху годування і отдиха.Із через те, що з одного боку Кінбурнській півострів омивається морською водою, а з іншого – дніпровською, створюється своєрідний мікроклімат, в умовах якого буяє безліч цілющих трав. Іноді, Кінбурн, називають аптекою під відкритим небом. Тут ростуть: чебрець, звіробій, багато видів м’яти, валеріана, ромашка лікарська, безсмертник, золототисячник і багато інших трав. Всього на півострові зростає понад 500 видів трав’янистих растеній.Здесь добре відпочивати. Чисте морське повітря і відсутність життєдіяльності людини створюють відчуття гармонії з природою. Відсутність цивілізації, головна ознака автономного виживання. Цим новий туризм і прівлекает.

У лукомор’я дуб зелений, золотий ланцюг на дубі тому … хто не знає це рядків великого поета А.С. Пушкіна. Мало хто знає, що лукомор’я зовсім не міф, і не вигадана країна, а реально існуюче місце. Будучи в Україні, в Очакові, Пушкін побачив казкову за своєю красою природу, вигнута як промінь покрита дубовими гаями смужка суші в синьому морі. Ось воно лукомор’я, Кінбурнська коса, довгий волосся як називали його скіфи.

0 відгуків

Залишити коментар

Хочете приєднатися до обговорення?
Ви можете внести свій внесок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Защита от спама *