Зелений туризм Кінбурнська коса Білобережжя Святослава
За враженнями зовсім не обов’язково їхати за кордон! Унікальні природні парки, пейзажі, від яких захоплює дух, розкішні палаци – все це є у нас в Україні!
Село Покровка.
Як дістатися: автомобіль, катер.
Адреса: село Покровка, Миколаївська область.
Найближчі міста: Миколаїв, Очаків.
Національний природній парк: Кінбурнский півострів.
Туристична інфраструктура: приватні садиби, туристичні бази, місця для кемпінгу.
Можлива організація сафарі-туру по кліматичних зонах парку.
Спостереження за птахами.
Мандрівка на вікенд, відпустку.
Зелений туризм дуже популярний серед туристів. Кінбурнська коса національний природний парк «Білобережжя Святослава». Кінбурнська коса – справжній загублений світ, з природою, що збереглася в первозданному вигляді прекрасне місце для зеленого туризму. Вона з одного боку омивається Чорним морем, з іншого – Дніпро-Бузьким лиманом, суша покрита сосновим лісом і різнотрав’ям. Тут ростуть: чебрець, звіробій, багато видів м’яти, валеріана, ромашка лікарська, безсмертник піщаний, золототисячник і багато інших трав. Всього на косі росте понад 400 видів трав’янистих рослин. Кінбурнська коса – місце проживання пернатих і водоплавної птиці. Тут можна зустріти білу чаплю, білого лелеки, лебедів, пеліканів. У сосновому лісі ростуть маслюки, зеленушки і білі гриби. В лісах можна зустріти косулю, зайця, кабана, вовка, лисицю. Любителі зеленого туризму і відпочинку на Кінбурнській косі полюблять ці місця.
Білобережжя Святослава
35 тысяч гектар диких білосніжних пляжів. Заповідник степів і озер. Це все один із найдревніших островів України і світу. Нас сьогодні чекає Білобережжя Святослава.
Біле узбережжя, або більш поширено як Білобережжя: так знамениті Кінбурнскі коси називали ще за античних часів. Історики кажуть легендарний Ахіл бігав цим берегом, берегом Кінбурнського півострова. А от своє ім’я Святослав, йому дав київський князь. Так уподобав місце, що на початку 10-го століття, повертаючись із одного з походів, провів тут цілу зиму.
Тепер більша частина Кінбурнского півострова – величезний напівдикий парк. І місцеві гіди впевнено називають його унікальним.
Відкритих пляжів тут 20 кілометрів чистого узбережжя. Є окремі ділянки і море, і степ. і ліси, і озера. Але знайти таку місцевість, де все це можна побачити на невеличкій території, то це досить складно. Але можливо.
Територія чимала. І якщо ви не маєте спортивних Ахілових сил, то краще орендуйте автівку, або катер. Тут пташиний рай. Чи не найживіша ділянка парку – плавні. 300 гектарів болотяних рукавів. Тут і чаплі, і пелікани, і лебеді. А щоб зручніше за ними можна було підглядати, працівники облаштували цю зону вежами спостереження.
Поля, болота, безліч чистих прозорих озер, а далі лісо-пустелі. Чи то природа пожартувала, чи вирішила показати все прекрасне одразу. Ліс неначе хтось вирізав з однієї мапи і поклав на іншу. Місцеві кажуть, що цей ліс тут дуже давно, ще з часів Геродота. Батько історії Геродот називав це місце Гіллея – давній священний скіфський гай. Так він писав про нього. Слідів поклоніння скіфським Богам ми не знайшли. Але це абсолютно інший клімат? Справжня оаза, вологість, зарості папороті, ледь не ліани.
І ми радимо Вам самим відчути цей контраст. Тим паче, що зараз парк доволі живий. Кілька сіл. Туристичні бази. А ні, на узбережжі Черного моря вам запропонують місця в кемпінгах.
Курортний сезон у цьому природному розмаїтті у двічі довший.
Плануйте і рушайте.
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!